Razem 263 778 ogłoszeń !
Bezpłatne ogłoszenia, komis, oferty
PL CZ SK DE AT CH FR IT UK US ES HU
OFERUJę
12.04.2016 09:44

Konto oszczędnościowe

Przez szereg lat, kiedy zuchwały kryzys gospodarczy zaglądał do naszych portfeli, zaczęliśmy uczyć się trudnej sztuki oszczędzania. Z pomocą przyszły nam banki, które zapraszały do zakładania lokat oszczędnościowych, a także wprowadziły nowoczesne konto oszczędnościowe, które po dziś dzień cieszą się niesłabnącą popularnością. Czym w rzeczywistości są konta oszczędnościowe, jakie mają zalety i czy mają jakieś wady?

Tajemnicze konto z oszczędnościami

Patrząc na ogólne zasady konta oszczędnościowego, można powiedzieć, że jest to produkt doskonale przygotowany i spełniający potrzeby wielu z nas. Są one idealnym połączeniem tradycyjnych rachunków oszczędnościowo – rozliczeniowych i dobrze oprocentowanych lokat. To elastyczna forma gromadzenia oszczędności, która nie blokuje pieniędzy w tzw. trudnym momencie wymagającym od nas nagłej wypłaty części lub całości zgromadzonych środków.

Morze zalet

Bez najmniejszych wątpliwości konto oszczędnościowe kusi swoją perfekcją. Posiada wiele zalet, które odpowiadają potrzebom i oczekiwaniom współczesnych konsumentów usług bankowych. Wpłacając pieniądze na konto oszczędnościowe, nie trzeba określać czasu utrzymania środków na koncie – tak jak to ma miejsce w przypadku lokaty. Tym samym zgromadzone fundusze są cały czas dostępne i właściciel konta ma możliwość ich wypłaty w określonej przez siebie wysokości w dowolnym momencie. Pieniądze nieustannie zarabiają, każda kwota jest oprocentowana podobnie jak na lokacie, a odsetki są naliczane za każdy dzień, od bieżącej sumy. Co istotne, wypłata nie powoduje utraty prawa do naliczonych już odsetek, a konto jest zazwyczaj prowadzone bezpłatnie. Właściciel konta może w dowolnym momencie powiększyć swoje oszczędności o wpłatę.

Kilka wad

Chociaż omawiany produkt wydaje się ideałem, ma pewne wady, aczkolwiek trudno nazwać je wielkimi czy uciążliwymi. Pierwszą z nich jest fakt, że konto z racji swojej funkcji, ogranicza je wyłącznie do dwóch operacji – wpłaty i wypłaty. Po wtóre, należy pamiętać, że tylko raz w miesiącu można dokonać bezpłatnej wypłaty, za każdą kolejną bank naliczy sowitą opłatę. W zależności od wybranego banku oprocentowanie może minimalnie odbiegać od oprocentowania, jakie uzyskują lokaty, a dodatkowo może mieć charakter zmienny lub progresywny. Oprocentowanie zmienne oznacza, że będzie ono ulegało wahaniom rynku; a progresywne będzie bezpośrednio związane z przyrostem zdeponowanej gotówki. Pomniejszą wadą, którą należy rozpatrywać indywidualnie, jest pokusa, do nieustannego wypłacania pieniędzy; co skutecznie uniemożliwi jakiekolwiek oszczędzanie.

Sprecyzowane informacje do ogłoszenia
Data: 12.04.2016 09:44
Rodzaj ogłoszenia: Oferuję
Numer ogłoszenia: 462662
Rubryka ogłoszenia: Inwestycje krajowe
Widea (0)
 
Zdjęcia (1)
 
Konta Oszczędnościowe - Zdjęcie nr 1
Do tego ogłoszenia nie zostało dodane jeszcze video.
Bezpośrednie dane kontaktowe
Ogłoszeniodawca: Łukasz Oszczedny
Województwo: Cała Polska
E-mail: Użytkownik nie zgodził się na zamieszczenie swojego adresu e-mail. Aby odpowiedzieć na to ogłoszenie, prosimy użyć poniższego formularza .
Web: lokaty-ranking.com/konto-oszczednosciowe/
Reklama
Formularz do odpowiedzi na ogłoszenie
Pozostałe możliwości i linki
Poleć oraz pokaż ogłoszenie
Możliwości wyróżnienia ogłoszenia
Pozostałe ogłoszenia użytkownika Łukasz Oszczedny
Pozostałe ogłoszenia z sekcji Inwestycje krajowe
wyszukiwanie
Logowanie
REKLAMA
© 2003-2010 Hiperogłoszenia (Bezpłatne ogłoszenia, alfabet firm, katalog produktów - wszelkie prawa zastrzeżone)