Razem 264 073 ogłoszeń !
Bezpłatne ogłoszenia, komis, oferty
PL CZ SK DE AT CH FR IT UK US ES HU
OFERUJę
12.04.2016 09:23

Otwarcie się na rynki zagraniczne, praca poza Polską, a także kredyty walutowe powodują, że wymiana walut nie jest zarezerwowana wyłącznie dla przedsiębiorców obsługujących obcokrajowców. Coraz więcej Polaków przynajmniej raz w miesiącu musi dokonać wymiany walut. Naturalnie, każdy życzy sobie, by ta transakcja była nie tylko opłacalną, ale przede wszystkim opartą na jasnych zasadach pozwalających na oszczędność własnych środków finansowych.

Najlepszy kantor

Aktualnie klienci zainteresowani wymianą walut mają do dyspozycji kantory stacjonarne, internetowe oraz banki. Z uwagi na fakt, że wymiana pieniędzy w banku narażona jest na wysokie koszta tę lepiej od razu pominąć. Zanim dokonamy ostatecznego wyboru, gdzie chcemy wymieniając walutę musimy wziąć pod uwagę kilka ważnych czynników, takich jak koszt obsługi, atrakcyjność kursów, spread, czas wymiany i możliwość ewentualnej negocjacji. Dodatkowo należy rozpatrzyć aspekt czasowy – kantor stacjonarny wymaga poświęcenia większej uwagi – a także kwestię bezpieczeństwa. Pierwszym pomocnym narzędziem będzie kalkulator walut, który w błyskawiczny sposób nie tylko sprawdzi ceny, ale także poda nam rzetelnie kursy walut oraz wskaże preferowane punkty wymiany.

Koszty

Generalną różnicą, która może spowodować, że wymiana waluty będzie nas kosztowała więcej niż powinna, są koszty ukryte pod nazwą spread. Mówiąc najprościej, spread jest różnicą pomiędzy kursem kupna i sprzedaży waluty. Dla wymieniającego oznacza to ni więcej, ni mniej jak swego rodzaju prowizję. Pamiętajmy, by przeanalizować inne mogące pojawić się koszty tj. prowizje i opłaty manipulacyjne, które mogą się pojawić w momencie wymiany waluty w kantorze internetowym.

Aktualne kursy walut, dodatkowe możliwości

Decydując się na wymianę waluty upewnijmy się, że podane kursy są aktualne. Co prawda, zdarza się to coraz rzadziej, ale nadal są takie kantory, które nie aktualizują swojej oferty regularnie.

Jeśli będziemy związani z wymianą walut na długi czas, np. z powodu spłaty kredytu hipotecznego w obcej walucie, sprawdźmy kto oferuje nam więcej korzyści, które znacznie ułatwią comiesięczną wymianę. Wiele kantorów proponuje automatyczną wymianę waluty wedle kursu ustalonego przez klienta, a także terminową spłatę rat.

Wymiana walut to w rzeczywistości obrót pieniędzmi z naszego portfela. Uświadomienie sobie tej prostej zależności pokazuje jak ważne jest poświęcenie uwagi na cały proces i wybranie właściwej dla siebie opcji dokonywania transakcji.

Sprecyzowane informacje do ogłoszenia
Data: 12.04.2016 09:23
Rodzaj ogłoszenia: Oferuję
Numer ogłoszenia: 462658
Rubryka ogłoszenia: Pozostałe działalności
Widea (0)
 
Zdjęcia (1)
 
Na co trzeba uważać wymieniając walutę - Zdjęcie nr 1
Do tego ogłoszenia nie zostało dodane jeszcze video.
Bezpośrednie dane kontaktowe
Ogłoszeniodawca: Arek Waluciarz
Województwo: Cała Polska
E-mail: Użytkownik nie zgodził się na zamieszczenie swojego adresu e-mail. Aby odpowiedzieć na to ogłoszenie, prosimy użyć poniższego formularza .
Web: kursy-walut.xyz/
Reklama
Formularz do odpowiedzi na ogłoszenie
Pozostałe możliwości i linki
Poleć oraz pokaż ogłoszenie
Możliwości wyróżnienia ogłoszenia
Pozostałe ogłoszenia użytkownika Arek Waluciarz
Pozostałe ogłoszenia z sekcji Pozostałe działalności
wyszukiwanie
Logowanie
REKLAMA
© 2003-2010 Hiperogłoszenia (Bezpłatne ogłoszenia, alfabet firm, katalog produktów - wszelkie prawa zastrzeżone)